Naruto Zone Romania

PortalAcasaFAQCautareGrupuriInregistrareConectare

Distribuiti|

Informaţii Bancă

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos
AutorMesaj
Sabrina
Akatsuki Hinata

Rank: Akatsuki Hinata
Ryo : 292
Varsta : 17
Misiuni complete : 0
MesajSubiect: Informaţii Bancă Joi Aug 08, 2013 9:30 am

Bancă

Aici aveţi şansa să vă păstraţi banii, fără a sta cu grija c-o sumă mare vă va fi furată din casă sau portofel. Nu-s prea multe de spus, decât că aici banii vor fi în siguranţă şi şansele de furt sunt mai mici, decât dacă cineva nu dă o spargere. Oricum, banii voştrii vor rămâne aici şi veţi fi dezpăgubiţi orice s-ar întâmpla. Fiecare îşi va face un cont.

Exemplu: Doresc să îmi fac un cont în bancă şi vreau să mi se adauge 1000 ryo la el. 

Poţi de asemenea să adaugi bani şi în contul altcuiva, aşa cum şi el îţi poate adăuga ţie.

Exemplu: Doresc să adaug 400 ryo in contul lui ...

Când vine vorba de scosul banilor din bancă, numai tu îţi poţi lua banii din cont. Desigur, dacă ai permisiunea persoanei, poţi lua bani din contul ei, dar numai şi numai cand ai permisiunea ei. Puteţi face şi imprumuturi la banca, dar vă veţi ipoteca bunurile cele mai scumpe. Daca nu returnati imprumutul într-o perioada impusa de timp de catre banca, bunul ipotecat vă va fi luat. Valoare bunului trebuie sa fie egala sau daca nu mai mare decat suma imprumutata. 

~ În acest subiect veţi putea face o cerere pentru a avea un cont în bancă. Puteti face cerere pentru a pune sau scoate bani şi puteti face imprumuturi menţionând ce doriţi să ipotecaţi.
Sus In jos

Informaţii Bancă

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Naruto Zone Romania :: RPG :: Univers RPG :: ~ Împrejurimi ~ :: Banca-