Naruto Zone Romania

PortalAcasaFAQCautareGrupuriInregistrareConectare

Distribuiti|

Model Înscriere în liceu

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos
AutorMesaj
Sabrina
Akatsuki Hinata

Rank: Akatsuki Hinata
Ryo : 292
Varsta : 17
Misiuni complete : 0
MesajSubiect: Model Înscriere în liceu Joi Aug 08, 2013 7:02 am

Modelul Fişei de înscriere în liceu+ Informaţii

Informaţii: Înainte să încep cu modelul, va trebuii să ştiti cum ajungeţi să promovaţi liceul. Fiecare profil al lui va avea un numar impus de ore până la promovare, indiferent de vârsta personajului tău. Veţi putea învăţa 6 ore pe zi. Poate vă întrebaţi: ''Cum voi învăţa?''. Ei bine, printr-un comentariu lăsat la clasa în care te-ai înscris. 

Exemplu 1: 
Comentariu 1 - Ajung în clasă, învăţând de la ora 15:00, până la ora 18:00. Îmi iau lucrurile şi mă duc în curtea liceului pentru o pauză.
Comentariu 2 (Nu vei face spam, vei aştepta să posteze cineva după primul tău comentariu) - După ce am vorbit cu colegii, continui să învăţ de la ora 19:00 până la ora 22:00.

Exemplu 2:
Comentariu - Ajung la liceu, învăţând de la ora 8:00 până la 14:00.

Nu uita, trebuie să fie mai întâi acceptată înscrierea ta de către un moderator şi vei putea lăsa comentarii la şcoală astfel încât să înveţi 6 ore pe zi. Cu ce ajută aceste ore învăţate personajului tău? Pentru a putea fi acceptat în facultate şi pentru a putea avea şanse mai mari la angajare. ''Dacă eu nu învăţ nimic, cum s-ar putea numii asta învăţare şi de ce ar ţine cont de asta respectivul angajator în RPG?''. Faptul că ai chiulit de la şcoală pentru cine ştie ce arată respectivului că eşti iresponsabil şi neserios. Dacă lipsiţi prea mult de la şcoală, 2 săptămâni in timp real fără să anunţaţi veţi fi exmatriculat din şcoală. Profilurile disponibile:

* Real ~ Matematică-Informatică ( 66 ore necesare până la promovare )
             ~ Ştiinţe ale Naturii (  60 ore necesare până la promovare )
Uman ~ Filologie ( 54 ore necesare până la promovare )
                ~ Ştiinţe Sociale  ( 66 ore necesare până la promovare )

Modelul Înscrierii
Înscrierea o veţi face într-un topic separat făcut de voi, în această categorie.

Numele:
Vârsta: 
Profilul care doresc să-l aleg:
Exemplu - Doresc să aleg profilul Real, Matematică-Informatică, care necesită 66 ore de învăţăre. 
Sus In jos

Model Înscriere în liceu

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Naruto Zone Romania :: RPG :: Univers RPG :: ~ Împrejurimi ~ :: Liceu :: Inscriere in liceu-