Naruto Zone Romania

PortalAcasaFAQCautareGrupuriInregistrareConectare

Distribuiti|

Sumi - Body Replacement Technique

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos
AutorMesaj
Sabrina
Akatsuki Hinata

Rank: Akatsuki Hinata
Ryo : 292
Varsta : 17
Misiuni complete : 0
MesajSubiect: Sumi - Body Replacement Technique Dum Aug 04, 2013 11:40 am

Trezindu-ma intr-o dispozitie cat de cat bunicica, m-am hotarat sa invat o noua tehnica, foarte populara in randul elevilor ninja, dar de asemenea foarte folositoare, care te poate scapa din situatii critice. Ma indrept spre raftul plin cu pergamente, luandu-l pe cel din margine. Inlatur praful de pe el, rulandul in jos, uitandu-ma la titlul scris cu litere mari si ingrosate sus de tot: '' Body Replacement Technique''. Cu aceasta tehnica utilizatorul isi poate inlocuii corpul cu un obiect in momentul in care este lovit. Un explozibil poate fi atasat de obiect, astfel surpriza fiind mai mare pentru adversar. Este exact ce imi trebuie. Analizez cu mare atentie sigilile simple, dupa care ma indrept cu pasi rapizi spre terenul de antrenament. Ajungand in mijlocul lui observand ca era gol, lucru care ma bucura enorm. Atunci cand lumea sa uita la mine in timp ce ma antrenez ma simt foarte ciudat. Lasand asta la o parte, deschid iar pergamentul citind cu atentie fiecare rand, mai apoi lasandu-l jos pe iarba langa mine. In primul rand trebuia sa aleg un obiect care sa ma inlocuiasca. Acolo scria ca cel mai popular e o buturuga, asa ca voi face acelas lucru. Observ o bucata de lemn la ceva departare de mine. Ma uit la ea in timp ce formez sigilile, concentrandu-mi chakra bine in corp. Nu s-a intamplat nimic. Mai incerc inca o data, de data asta concentrandu-ma mult mai mult. Ma trezesc in locul unde era buturuga, dar ea e langa mine, nu s-a teleportat in locul unde eram eu. Oftez, dupa care ma duc iar unde eram mai devreme. Formez sigilile timp de cateva ore bune, dar esuez de fiecare data, mereu facandu-si loc o greseala. Ma opresc din formarea sigililor, asezandu-ma jos, deschizand pergamentul, odihnindu-ma in timp ce mai citeam. Dupa zece minute de odihnit ma ridic in picioare hotarata, formand sigilile cu incredere si multa ambitie. Intr-un final reusesc sa fac schimb de locuri cu buturuga. Zambesc multumita, luand pergamentul in mana, vrand sa il pun inapoi pe raft. Dupa multe incercari si esecuri, am reusit sa fac aceasta tehnica simpla, dar folositoare. Oftez, spunand in soapta: ''Antrenamentul a fost un succes''.

Sus In jos

Sumi - Body Replacement Technique

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Naruto Zone Romania :: RPG Univers :: Sate :: Konohagakure :: Teren pentru antrenament-