Naruto Zone Romania

PortalAcasaFAQCautareGrupuriInregistrareConectare

Distribuiti|

Antrenament-2 tehnici

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos
AutorMesaj
DeMo
Akatsuki Itachi

Rank: Akatsuki Itachi
Ryo : 414
Varsta : 22
Misiuni complete : 0
MesajSubiect: Antrenament-2 tehnici Dum Aug 04, 2013 6:17 am

Intro zi mam gandit ca mai am nevoe de inca cateva tehnici pentru a putea deveni mai bun, mam gandit la 3 tehnici perfecte, acelea fiind Edo Tensei si Flying Thunder God Technique(Tehnica de transport, de care se ajuta al Patrulea Hokage). Aceste doua tehnici vor fi antrenamentul special pentru al face pe al Patrulea Hokage sa nu aiba nici o sansa in fata mea. Imi incept antrenamentul incercand sa reanimez un om cu o chakra destul de mica casa poata fi reanimat de un incepator. Spun cuvintele care trebuie casa reanimez pe cineva Tiger → Snake → Dog → Dragon → Clap hands, incerc din rasputeri sa ridic sicriul la suprafata, dar debea daca a iesit putin la suprafata.
Stau sa ma odihnesc putin, sprijininduma de copac si incercand sa ma linistesc. Imi reincep antrenamentul in forta, spun iar cuvintele magice Tiger → Snake → Dog → Dragon → Clap hands si incerc sa ma concentrez cat de mult pot pentru al aduce la reanimare pe tatal meu.
Sicriul cu tatal meu inauntru se ridicase pe jumatate, eram fericit ca macar atat am reusit sa fac, aceasta fiind o tehnica foarte grea si o multime de munca de depus pentru ami reusi.
Dupa ce lam ridicat un sfert din sicriu ma las batut mai luand o pauza de odihna, beau niste apa si imi limpezesc chakra pentru ca voi trece din nou la munca in orce moment, eram constient de cand am inceput sa invat tehnica asta ca nu trebuie sa ma las deconcentrat de nimic si de nimeni pentru a reusi orce.
Stau si mananc niste ramen, privind iarba si apusul in acelas timp, nu stiam daca sharinganul meu poate copia tehnica edo tensei, dar de aceasta data nu vroiam sa copii aceasta tehnica vroiam so fac prin munca depusa de mine, nu prin puterea mea oculara. Ma ridic in picioare depardanduma de copac, asezanduma iarasi jos pe iarba si spunand pentru a treia oara Tiger → Snake → Dog → Dragon → Clap hands, vad cum se ridica din nou sicriul cu tatal meu cel drag, vream sal vad din nou asa ca asta ma motiva in munca depusa de mine, sicriul ajunsese la un sfert si chakra mea abia mai rezista, strang din dinti si reusesc sal aduc la jumatate ramanand cu cateva picaturi de chakra si rasufland greu.
Ma duc din nou langa copac, atipind putin pentru ami recupera cantitatea de chakra pierduta in antenament si pentru ami limpesi creierul, vream cat mai rpd sa termin de dormit pentru ami revedea tatal de mult mor.
Ma trezesc dimineata gata de un now antrenament si de vazut un tata de mult mort. Ma ridic in picioare ma departez de copac si spun pentru a patra oara cuvintele magice Tiger → Snake → Dog → Dragon → Clap hands ridicanduse usor sicriul din lem, se ridica un sfert din sicriu si nu eram deloc obosit, ajunge la jumatate si din nou obosisem putin, mai aveam un sfert si terminam de ridicat sicriul tatalui meu, eram asa de bucuros, dar nu mai aveam destula forta casal ridic de tot, asa ca miam mai lasat putina energie pentru final.
Ma las cu capul pe spate privind norii si limpezindul capul. Ma ridic si vreu sa termin tehnica, ma concentrez foarte bine si ridic sicriul tatalui meu, se ridica un sfert, nu obosisem deloc, se ridica jumatate si din nou fara pic de oboseala, se ridica de tot eram foarte uimit ca am reusit, cade capacul de la sicriu si il vad pe tatal meu pe care il iau in brate, vorbesc cu el despre masacru, dupa acea il trimit la lok in sicriu pentru ca nu vream sal vada cineva. Il trimit pe tatal meu inapoi cu un zambet pe fata acum cal pot vedea mai de, pentru ca am invatat edo tensei.
Invat tehnica celui deal patrulea hokage de teleportare, invat codurile puse de adversar si pe kunaiuri pentru a ma putea teleporta in acele lokuri si pentru a ma putea feri de adversar.
Arunc 2 kunaiuri cu codul de transportare pe ele, si imi pun codul si pe un ghiozdan , arunc 2 kunaiuri normale spre primul copac, si ma teleportez repede prinzand cele 2 kunaiuri in ambele maini, arunc 2 kunaiuri spre al doilea copac teleportanduma in acelasi timp si prinzand iar cele 2 kunaiuri normale, arunc 2 kunaiuri normale spre ghiozdanul meu si ma teleportez iar in acelas timp, prinzand iar cele 2 kunaiuri normale.
Deja credeam ca sunt deja destul de experimentat cu tehnica al patrulea hokage, cred ca acest antrenament este destul pentru azi, am invatat 2 tehnici noi, imi voi putea apara fratele si pe mine mai bine de acum incolo.
In continuare mam trezit dimineata pe la ora 7, mam dus la terenul de antrenament pentru ami mari abilitatile la antrenamentele de edo tensei si tehnica de teleportare alui al 4 hokage.
Ajung acolo unde incerc sal aduc pe primul hokage la viata cu edo tensei, incerc sa fac edo tensei, se ridica sicriul primului hokage dupa care cade capacul si il controlez, incercand sal controlez cat mai bine pentru ami marii abilitatile. Fac aproape toate tehnicile sale cu primul hokage si nu eram obosit mai de lok se pare ca incep sa fiu la un alt nivel de cat cum eram pana acum, cu un zambet pe fata, anulez tehnica dupa care il aduk la viata pe al patrulea hokage pentru a incerca ceva, il pun sa faca tehnica de teleportare printrun kunai, o data cu mine de la aceasi distanta, ne teleportam amundoi o data, se pare ca ajunsese mai rapid ca mine, nui de mirare e mai experimentat ca mine in aceasta tehnica, incerc de mai multe ori pana ajung la nivelul lui de teleportare prin kunai, din nou eram cu un zambet pe fata pentru ca am ajuns la un alt nivel.
Sus In jos
http://narutozone-romania.forumulmeu.com

Antrenament-2 tehnici

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Naruto Zone Romania :: RPG Univers :: Sate :: Konohagakure :: Teren pentru antrenament-