Naruto Zone Romania

PortalAcasaFAQCautareGrupuriInregistrareConectare

Distribuiti|

Antrenament Sharingan

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos
AutorMesaj
Sabrina
Akatsuki Hinata

Rank: Akatsuki Hinata
Ryo : 292
Varsta : 17
Misiuni complete : 0
MesajSubiect: Re: Antrenament Sharingan Vin Aug 02, 2013 12:41 pm

Clona lui arunca un kunai spre clona mea care era in spatele lui, cu un kunai la gatul lui. Astfel, văzându-se doar mana si kunai-ul, ea isi retrage mana, kunai-ul indreptandu-se spre gatul posesorului clonei, Itachi. Nu a apucat sa ma intoarca cu spatele, iar eu imi scot un kunai indreptându-l spre mâna lui care ma cuprindea, astfel fortându-l să-mi dea drumul, eu urmând să mă indepărtez.
Sus In jos
DeMo
Akatsuki Itachi

Rank: Akatsuki Itachi
Ryo : 414
Varsta : 22
MesajSubiect: Re: Antrenament Sharingan Vin Aug 02, 2013 12:45 pm

Vad ca a reusit sa se fereasca, imi inchid usor ochiul drept facand putina adrenalina si spunand cu ochiu drept inchis, ce vei face acum.
Sus In jos
http://narutozone-romania.forumulmeu.com
Sabrina
Akatsuki Hinata

MesajSubiect: Re: Antrenament Sharingan Vin Aug 02, 2013 12:59 pm

Clar, situaţie critică. Mai am chakra intr-o proportie de 70%, trebuia s-o folosesc cu cap. În momentul de faţă se pare că a uitat un lucru. Cred ca pana acum îi taiam gâtul de câteva ori. Zâmbesc, folosind Demonic Illusion: Shackling Stakes Technique, fiindcă n-a menţionat că nu se uita în ochii mei.
Sus In jos
DeMo
Akatsuki Itachi

MesajSubiect: Re: Antrenament Sharingan Vin Aug 02, 2013 1:03 pm

Imi las ochii in jos, spunandui mai bine teai mai gandi, daca iluzia mea este mai buna si mai puternica, tu vei fi prinsa in genjutu nu eu.
Sus In jos
Sabrina
Akatsuki Hinata

MesajSubiect: Re: Antrenament Sharingan Vin Aug 02, 2013 1:19 pm

Cum tehnica mea iluzionara nu a funcţionat chakra mea rămâne intactă, aşa că folosesc: Fire Release: Phoenix Sage Fire Technique. Clona mea dispare, iar dupa ce fac mingile de foc mai fac o clonă care apare in dreptul meu. Din cauza fumului nu putea distinge care sunt eu. Chakra mea ajunge undeva pe la 50%.
Sus In jos
DeMo
Akatsuki Itachi

MesajSubiect: Re: Antrenament Sharingan Vin Aug 02, 2013 1:27 pm

Ochiul mi se deschide rapid folosind amaterasu pe tehnica folosita de ea Release: Phoenix Sage Fire Technique, pe clona si facand un cerc in jurul lui Sami.
Sus In jos
Sabrina
Akatsuki Hinata

MesajSubiect: Re: Antrenament Sharingan Vin Aug 02, 2013 1:40 pm

Nu m-ai nimerit cu atacul meu fiindca un astfel de atac se poate evita. Distanta dintre noi două era nedefinită, sansele ca Amaterasu sa ma atingă fiind minime, fiindca l-ai folosit pe clona. Nu puteai distinge care era clona si care eram eu, dar clona dispare. Eu ma indepartez prin spatele focului, facand inca o clona. Aria vizuala era scazuta din cauza flacarilor, nu aveai de unde sa stii care eram eu. Ambele ne indreptam in directii diferite, stanga-dreapta miscandu-ne in oglinda. Faptul ca ai folosit amaterasu te-a obosit considerabil, dupa un calcul minimal dandu-mi seama ca mai aveai chakra intr-o proportie de mai putin 50%. Ambele clone ajung in cateva secunde intr-un copac, fiind doi in total. Distanta dintre cei doi era de 10 metrii, la fel ca distanta dintre tine si mine. Cu ajutorul sharingan-ului aveam viteza sporita, in caz ca voiai sa folosesti Amaterasu pana sa ajung in copac nu reuseai. Ambele clone mai fac cate o clone, acum fiind 4 in total, 2 intr-un copac si 2 intr-un copac. Chakra mea era undeva pe la 40%. Aşteptam să văd ce urma să facă.
Sus In jos
DeMo
Akatsuki Itachi

MesajSubiect: Re: Antrenament Sharingan Vin Aug 02, 2013 1:59 pm

Folosesc un pergament pentru ami aduce sabia aici, sabia cantarea 50 de kg, era destul de lunga cu o gaura in varf, sar intrun copac ramanand 2 cu tot cu originalul, daca stau bine sa ma gandesc ai folosit destule tehnici pentru a avea energia maxim de 30%, mai ai putere pentru inca cateva incercari spun eu, tusind cu sange de la boala netratata pe care o am.
Sus In jos
Sabrina
Akatsuki Hinata

MesajSubiect: Re: Antrenament Sharingan Vin Aug 02, 2013 2:09 pm

Distruge ambele clone de pe un copac, iar eu cu cealalta ramanem pe un altul. Era destul de slabit, tusea sange. Am reusit sa ajung pana in stadiul acesta cu antrenamentul? De ce tusea sange, nu l-am ranit. Il priveam putin speriată, ce puteam sa deduc din asta? Nu mai aveam chakra, daca mai foloseam o tehnica aveam sa sfarsesc pe jos si sharingan-ul sa se stinga. Clona era fata in fata cu el, distanta fiind aceeasi, 10 metrii pe orizontala. Pana ajungea el aici ce aveam sa fac? Arunc un kunai în copacul din fata mea de la un metru, iar clona mea arunca 5 kunai-uri explozibile spre el.
Sus In jos
DeMo
Akatsuki Itachi

MesajSubiect: Re: Antrenament Sharingan Vin Aug 02, 2013 2:15 pm

Imi fac o clona, eu sarind de pe copac si clona mea incasand toate kunaiurile. Dupa ce sar din copac si ajung jos ramasesem in genunghi cu mana plina de sange.
Sus In jos
Sabrina
Akatsuki Hinata

MesajSubiect: Re: Antrenament Sharingan Vin Aug 02, 2013 2:19 pm

Sar jos din copac, clona mea disparand. Nu aveam Ninjutsu medical, nu stiam ce a patit, parca totul se intampla cu incetinitorul iar eu nu intelegeam motivul a atata sange cand eu nici nu l-am atins. Ajung langa el şi-l intreb cu-n glas stins, asezându-ma in genunchi:

- Nu te-am ranit. De ce tusesti sange?
Sus In jos
DeMo
Akatsuki Itachi

MesajSubiect: Re: Antrenament Sharingan Vin Aug 02, 2013 2:22 pm

Am o boala netratata spun cu un glas usor, aproape ca lesinasem.
Sus In jos
Sabrina
Akatsuki Hinata

MesajSubiect: Re: Antrenament Sharingan Vin Aug 02, 2013 2:32 pm

Două lacrimi îmi coborau pe chip, lăsând în urmă ce? Frustrare şi regrete. Eram într-o stare lamentabilă, îmi venea să zbier la el: ''De ce nu mi-ai zis?! De ce?! De ce trebuia să mă laşi să continui?! De ce ai lăsat să se ajungă aici?!''. Dar, tot ce am reuşit să spun sunt două cuvinte inutile, care au un răspuns lung, care probabil il ştiam: De ce...?! Nu, nu se putea întâmpla aşa, speram că e doar un coşmar şi ca aveam să ma trezesc cât mai repede. Minciuni, era real. Dau cu pumnul in pamânt, crăpându-l. Trebuia să fac ceva, trebuia să ajungem la un spital. Sunt slabă, de ce nu pot acţiona mai repede? De ce trebuie sa pun intrebari idioate cand as putea gandii eficient? Nici măcar să gândesc nu pot. Cât de idioată am putut fii? Îl iau în braţe suspinând.

- Te rog rezistă. Nu ştiu ce să fac, sunt inutilă, trebuie să...

Trebuie să ce? Nu aveam nici cea mai vaga idee ce puteam sa fac. Spitalul era la o distanta prea mare, kilometrii multi, nu puteam sa-l car. O Doamne...
Sus In jos
Madarra
Akatsuki Madara

Rank: Akatsuki Madara
MesajSubiect: Re: Antrenament Sharingan Vin Aug 02, 2013 2:36 pm

Gata !! s-a ajuns prea departe ! spun eu un gandul meu. apoi cobor din copacul din care vegheam antrenamentele celor 2 si ma indrept spre Itachi dandui medicamentele. Apoi i-am pus lui Itachi mana sa pe spatele meu si ii spun lui Sumi:
-Haide acasa, destul cu antrenamentul pe ziua de azi!
Sus In jos
Sabrina
Akatsuki Hinata

MesajSubiect: Re: Antrenament Sharingan Vin Aug 02, 2013 2:40 pm

Fratele meu, Madara, la momentul potrivit. Oftez usurata, parca mi-a luat o piatra imensă de pe inima.

- Hai acasa...
Sus In jos
Continut sponsorizat

Rank:
MesajSubiect: Re: Antrenament Sharingan Astazi la 8:32 am

Sus In jos

Antrenament Sharingan

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Naruto Zone Romania :: RPG Univers :: Sate :: Konohagakure :: Padurea-