Naruto Zone Romania

PortalAcasaFAQCautareGrupuriInregistrareConectare

Distribuiti|

Casa Akatsuki

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos
Mergi la pagina : 1, 2, 3 ... 9 ... 18  Urmatorul
AutorMesaj
Madarra
Akatsuki Madara

Rank: Akatsuki Madara
Ryo : 292
Misiuni complete : 0
MesajSubiect: Casa Akatsuki Vin Aug 02, 2013 2:43 pm

Casa Akatsuki era una largă, având în total 10 camere, 2 băi, o sufragerie încăpătoare şi o bucătărie de asemenea la fel de largă, pentru o casă cu mulţi membrii. Curtea din spate avea un loc special pentru antrenament şi o terasă urmată de o potecă care ducea la piscina înconjurată de câtiva palmieri. Sezlong-urile nu lipseau nici ele.

* Ajuns acasă, imediat am chemat doctorul pentru Itachi. El ne-a anuntat că totul o sa fie bine atâta timp cât îşi va lua madicamentele la timp în fiecare dimineaţă.
Sus In jos
Sabrina
Akatsuki Hinata

Rank: Akatsuki Hinata
Varsta : 17
MesajSubiect: Re: Casa Akatsuki Vin Aug 02, 2013 2:51 pm

Itachi era acum in pat dupa ce doctorul i-a facut un control, dormea. Trebuia sa invat ninjutsu medical. Ma duc spre sufragerie luand o carte prafuita de pe raft, deschizând-o cu atentie parca nevrand s-o rup. Continea multe secrete despre tot ce tine de domeniul medical. Nu-mi mai permit sa rămân aşa slabă. Mă îndrept spre camera lui Itachi tragand in liniste un scaun in dreptul patului, luand loc, deschizând mai apoi cartea analizand fiecare pagina. Avea in jur de 300 pagini pline cu informatii inclusiv despre plante si boli. După ce terminam cu asta, urma practica.
Sus In jos
DeMo
Akatsuki Itachi

Rank: Akatsuki Itachi
Ryo : 414
Varsta : 22
MesajSubiect: Re: Casa Akatsuki Vin Aug 02, 2013 2:55 pm

Sumi era langa mine, chear daca na vrut sa faca galagie am auzito, vrea sa invete ninjutu medical din ce am citit de pe coperta cartii, spun cu vocea cat puteam eu de tare degeaba boala asta nu se va vindeca de la sine, trebuie sami iau medicamentele in fiecare zi casami treaca, in jur de 5 luni, numa ca eu sunt destul de uituc dimineata.
Sus In jos
http://narutozone-romania.forumulmeu.com
Sabrina
Akatsuki Hinata

MesajSubiect: Re: Casa Akatsuki Vin Aug 02, 2013 2:58 pm

Ma uit la el privindu-l cu stupoare. Uituc, huh? Când e vorba de viaţa ta eşti cam uituc? Ha, ha. Contiu să rămân concentrată pe carte, trebuia sa fie un leac care să faca boala lui sa treacă mai repede. Nu ne riscăm să fim uituci când e vorba de viaţă. ''Uituc'', cuvântul acesta o să mă piseze toată ziua.
Sus In jos
Madarra
Akatsuki Madara

MesajSubiect: Re: Casa Akatsuki Vin Aug 02, 2013 3:01 pm

ma duc in camera lui itachi unde o vad pe Sumi citind vechea carte de ninjutsu medical al uchiha ...se pare ca ea chiar vrea sa il ajute pe itachi..apoi imi intorc privirea catre itachi
-Hei barosane lasa ca te faci tu bine
Sus In jos
DeMo
Akatsuki Itachi

MesajSubiect: Re: Casa Akatsuki Vin Aug 02, 2013 3:03 pm

Multumesc pentru incurajarile de refacere Madara. Pun mana mea pe mana ei zicandui, de ce faci toate astea pentru mine?
Sus In jos
Sabrina
Akatsuki Hinata

MesajSubiect: Re: Casa Akatsuki Vin Aug 02, 2013 3:06 pm

Îi zâmbesc. Ce am făcut pentru el? L-am atacat până aproape l-am omorât? Trebuia să mă revanşez pentru fapta făcută, deşi nu ştiam de boala lui.

- Fiindcă te iubesc şi-mi pare rău, îi răspund eu după pauza de gândire. Acum lasă-mă să citesc din carte, adaug eu râzând.
Sus In jos
DeMo
Akatsuki Itachi

MesajSubiect: Re: Casa Akatsuki Vin Aug 02, 2013 3:09 pm

Se pare ca mam mai refacut putin dupa loarea medicamentelor, ma ridic in fund, sarutando pe Sumi, se pare ca inca mai avem vechile carti uchiha, Daca as fi loat medicamentele la timp acum ai fi putut sa te antrenezi in continuare, e numai vina mea.
Sus In jos
Madarra
Akatsuki Madara

MesajSubiect: Re: Casa Akatsuki Vin Aug 02, 2013 3:10 pm

-Ai grija Sumi, tehnicile din cartea aia sunt foarte grele
Sus In jos
Sabrina
Akatsuki Hinata

MesajSubiect: Re: Casa Akatsuki Vin Aug 02, 2013 3:12 pm

Îl privesc serioasă. De ce i-as răspunde negând dacă n-am argumente? Totuşi, era vina mea în mare parte, dar tac. Nu voiam să-l contrazic, se simţea rău. Îl privesc pe fratele meu (ce bine sunăă), spunându-i zâmbind:

- O să reuşesc, ai să vezi.
Sus In jos
DeMo
Akatsuki Itachi

MesajSubiect: Re: Casa Akatsuki Vin Aug 02, 2013 3:14 pm

Il privesc pe Madara spunandui ca vreau si eu celulele senju pentru ami dezvola rinenganul.
Sus In jos
Madarra
Akatsuki Madara

MesajSubiect: Re: Casa Akatsuki Vin Aug 02, 2013 3:17 pm

-nu am spus ca nu o sa reusesti, stiu ca o sa reusesti am spus doar ca sa ai grija ...majoriratea tehnicilor acestei carti subt interzise si iti trebuie control deplin! doar nu vreau sa i se intample ceva lui tampii a mea ( ce bine suna)
- si da Itachi, iti voi da si tie celule Senju pentru ca te pot ajuta sa iti dezvolti rinneganul dar te vor ajuta si la refacerea ta mai rapida

Ultima editare efectuata de catre Madarra in Vin Aug 02, 2013 3:21 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Sabrina
Akatsuki Hinata

MesajSubiect: Re: Casa Akatsuki Vin Aug 02, 2013 3:21 pm

- Hmp, spun eu infundandu-mi privirea pe paginile cartii care parca n-aveau sfarsit.

Celule Senju? Pentru asta nu trebuia sa omoare un Senju? Raman pe ganduri privind in gol.
Sus In jos
DeMo
Akatsuki Itachi

MesajSubiect: Re: Casa Akatsuki Vin Aug 02, 2013 3:23 pm

Stiu asta, de asta ti leam cerut, iti multumesc foarte mult, fiind multumit de raspuns ma pun in pat casa ma odihnesc.
Sus In jos
Madarra
Akatsuki Madara

MesajSubiect: Re: Casa Akatsuki Vin Aug 02, 2013 3:25 pm

Da Surioara , celule Senju si da rrebuie sa omori un Senju pentru a dobandii celulele lui, ei bine sa spunem ca eu am avut o mica cearta cu Hashirama in care el a crezut ca m-a omorat si si-a lasat celulele in clona lui de lemn
Sus In jos
Sabrina
Akatsuki Hinata

MesajSubiect: Re: Casa Akatsuki Vin Aug 02, 2013 3:37 pm

Îmi ridic privirea. Se pare că avea celulele. Este bine, cred. Ma ridic in picioare, Itachi avea nevoie de odihna. Îi fac cu mâna in semn de la revedere, indreptându-ma spre canapeaua din sufragerie. Ocup loc pe ea (toate locurile fiindca m-am asezat oblic), citind iar din carte. Trebuia s-o termin azi.
Sus In jos
Madarra
Akatsuki Madara

MesajSubiect: Re: Casa Akatsuki Vin Aug 02, 2013 3:39 pm

-Ar trebuii sa citesti cu mare atentie cartea nu trebuie neaparat sa o termini azi, oricum maine te voi antrena eu
Sus In jos
Sabrina
Akatsuki Hinata

MesajSubiect: Re: Casa Akatsuki Vin Aug 02, 2013 3:42 pm

Zâmbesc. Se pare că mâine voi avea un antrenament serios.

- Unde şi când?
Sus In jos
Madarra
Akatsuki Madara

MesajSubiect: Re: Casa Akatsuki Vin Aug 02, 2013 3:44 pm

-Mine la ora 9 pe campie ...te voi invata o noua tehnica
Sus In jos
Sabrina
Akatsuki Hinata

MesajSubiect: Re: Casa Akatsuki Vin Aug 02, 2013 3:47 pm

O nouă tehnică. Oare care? Ori una specifică clanului, sau poate una care se ajuta de elementu foc... nu ştiam, dar presimţeam c-o să fie greu. Mă ridic în picioare, închizând cartea fix la pagina 90.

- Este destul de târziu, eu merg să dorm frăţioare (tâmpii), spun eu îndreptându-mă spre camera.
Sus In jos
Madarra
Akatsuki Madara

MesajSubiect: Re: Casa Akatsuki Vin Aug 02, 2013 3:48 pm

-Bine tampii, ai grija sa nu intarzii
Sus In jos
DeMo
Akatsuki Itachi

MesajSubiect: Re: Casa Akatsuki Sam Aug 03, 2013 2:34 am

Ma trezesc, primul lucru pe care il fac este sa imi iau pastilele, dupa ce imi iau pastilele ma indrept spre campie.
Sus In jos
Madarra
Akatsuki Madara

MesajSubiect: Re: Casa Akatsuki Sam Aug 03, 2013 8:54 am

ajunsi acasa am mers in spate la piscina toti 3 iar eu si itachi am sarit in apa dar Sumi a ramas oe sezlong
Sus In jos
Sabrina
Akatsuki Hinata

MesajSubiect: Re: Casa Akatsuki Sam Aug 03, 2013 12:11 pm

Raman pe sezlong, citind din cartea despre ninjutsu medical. Vad ca cei doi au sarit deja in apa. Oare ce le placea asa mult? Oftez, continuand sa citesc. Pagina 100.
Sus In jos
Madarra
Akatsuki Madara

MesajSubiect: Re: Casa Akatsuki Sam Aug 03, 2013 12:31 pm

-Ti-o fii promis Itachi ca nu intrii in apa, dar eu ca frate mai mare trebuie sa imi enervez si supar sora. ma duc la Sumi si o i-au in brate apoi o arunc in apa
Sus In jos
Continut sponsorizat

Rank:
MesajSubiect: Re: Casa Akatsuki Astazi la 2:19 pm

Sus In jos

Casa Akatsuki

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus
Pagina 1 din 18Mergi la pagina : 1, 2, 3 ... 9 ... 18  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Naruto Zone Romania :: RPG Univers :: Sate :: Konohagakure :: Case-